Футболни архиви - Асеновец - Чирпан 1:0 (сезон 1997/1998 г)

В местната преса футболът имаше своето запазено място. Всеки кръг в малко каре, кратък обзор правеше Иван Чокоев.

Ще ви върна към онези дни, в които загуба на "Шипка" бе нещо много рядко. Навън каквото стане, но в Асеновград зор някой да вземе точка. Стадиона пълен, когато гракнат хиляди гърла, отборите "сваляха гащи" още по стълбите.

"В първия кръг от първенството на Югоизточната "В" РФГ, "Асеновец" посрещна бившия член на "Б" група - отбора на Чирпан. Гостите респектираха с името си и го потвърдиха в първите минути на срещата.

Асеновградчани противопоставиха всеотдайност, борбеност и воля за победа над силния съперник. Така се неутрализираха силните страни на гостите и играта стана равностойна.

В 20-та минута бе контузен вратарят Делчев и мястото му зае Гочев. В 52-та минута Кр. Костов изпълни страхотен наказателен удар, Димитров изби, но Сотир Костов го направи безпомощен - 1:0."