В салона на Българска гражданска дружба учителят К. Захариев, член на ръководството на дружественото настоятелство, изнася сказка на тема „Еманципацията на жената“. Във връзка с последвалата дискусия местният вестник „Станимашки глас“ в броя си от 7 декември пише:
„На онези, които парадират с напредничавост, сказката им се видяла реакционерска.“
