Това пита Николай Димов в коментар, публикуван в местната преса в края на 2008 г. Поводът е лошото състояние на част от асеновградските улици. Днес, 18 години по-късно, думите му звучат също толкова актуално, защото не виждаме никаква промяна.
Ето дословно коментара:
"Много от хората, които ежедневно пътуват от кв. „Запад“ към източната индустриална зона или обратно, предпочитат да използват околовръстния път, за да избегнат задръстването по улица „Васил Левски“ (от църквата „Св. Атанас“ до бензиностанция „Шел“). Но те се натъкват на безобразно поддържан път.
Отсечката на околовръстния път от дясната страна на реката преди моста е осеяна буквално на всеки метър с дълбоки дупки, които правят шофирането почти невъзможно. Дори най-добрите шофьори не могат да ги избегнат, защото дупките следват една след друга. Редно е да се запитаме: „Кой ще плаща ремонта на колите ни заради неподдържан път?“
Наложително е първо да се запълнят дупките, а след това да се мисли за основен ремонт на отсечката.
И друго недомислие има по този път. След моста, вече от лявата страна, при дъжд пътното платно се превръща в същинско, и то доста дълбоко, езеро. Тук проблемът е по-лесно решим — достатъчно е да се прокопае отводнителен канал към реката, който да отвежда дъждовните води в коритото ѝ."
автор Николай Димов
вестник "Вестител" 2008 г.
