Евангелската петдесятна църква, която от години работи в село Боянци, е направила официално искане към общината да й бъде отреден терен за построяване на молитвен дом.
Става дума за терен с площ около 500 кв. метра, чието предназначение вече е съгласувано от общината, става ясно от преписката. Петдесятниците досега са извършвали дейност единствено във фургон в селото и посочват, че отдавна се грижат за част от местните жители, което е сред аргументите в искането.
Второ искане е постъпило от друга евангелска църква. То се отнася до удължаване с още пет години на договора за наем на общинско помещение в квартал „Лозница“.
От
общината не възразяват, като посочват, че евангелистите работят с хората
и са изрядни платци към бюджета. Остава местният парламент да потвърди
предложението на администрацията и по този договор.
вестник "Вестител" 2006 г.
