Асеновата крепост губи автобусите, а с тях и туристите


Когато става дума за Асеновата крепост, няма как да не посочим един от двата сериозни проблема, които продължават да отблъскват най-печелившия сегмент туристи – организираните групи, пристигащи с автобуси.


Вече сме говорили за липсата на инициатива за почистване на растителността по пътя към крепостта. Ако аз имах автобус за 200 000 евро, също не бих искал да рискувам да го повредя по този маршрут.

Вторият проблем е липсата на достатъчно пространство както за паркиране, така и за маневриране на автобусите.

- Паркингът е малък и недостатъчен.
- Павилионът за сладолед заема място, което спокойно би могло да осигури поне 5 паркоместа. Как и защо това се допуска вече повече от 15 години не знам и не ме интересува. Просто отбелязвам факта.
- Нито един от двамата кметове през последните 15 години не предприе реални действия за разширяване на паркинга. В посока Равдин скатът е песъчлив и сравнително лесно може да се оформи допълнително пространство за поне 30 автомобила, както и зона за маневриране на туристически автобуси.

Достатъчно е да погледнем как е решен този въпрос при Перперикон.

Повече няма какво да се добави.